CHCETE NÁM POMOCI? 

Číslo SBÍRKOVÉHO transparentního účtu:   2601674560/2010

Vážíme si každého daru, který věnujete projektu Fondu ohrožených dětí Klokánek. Mnohokrát děkujeme všem našim sponzorům, kteří pomáhají dětem.

Pokud se rozhodnete pomoci přispět můžete:

  1. hmotným (věcným) darem
  2. finančním darem

a) osobně v pokladně Klokánku

b) poštovní poukázkou na adresu Klokánku

 

Zvýhodnění dárců:

  • fyzická osoba (podle § 15 odst. 5 zákona o dani z příjmu)

Od základu daně mohou fyzické osoby odečíst hodnotu daru, pokud úhrnná hodnota daru ve zdaňovacím období přesáhne ze základu daně anebo činí alespoň 1000Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 10% ze základu daně. Pro možnost daňově uplatnit dar musí jít tedy minimálně o dar nebo o součet daru za rok převyšující částku 1000Kč nebo částku vyšší než 2% základu daně.

  • právnická osoba (podle § 20 odst. 8 zákona o dani z příjmu)

Od základu daně mohou právnické osoby odečíst hodnotu daru, pokud hodnota daru činí alespoň 2000Kč. V úhrnu lze odečíst nejvýše 5% z již sníženého základu daně. Tento odpočet nemohou uplatnit poplatníci, kteří nejsou založeni nebo zřízeni za účelem podnikání. Pro daňové účely musí jít tedy minimálně o dar ve výši alespoň 2000Kč.

 Fond ohrožených dětí je osvobozen od daně darovací. Veškeré dary, které sdružení získá, tak mohou být v nezdaněné výši využity na pomoc ohroženým dětem.

Věříme, že dobrá věc se podaří a děti budou moci v Klokánku žít alespoň částečně takový život, jako ostatní děti doma s rodiči. Děkujeme předem, pokud se připojíte k našim sponzorům a pomůžete jim v tom.

 

AKTUÁLNĚ POTŘEBUJEME:

– jednorázové pleny větší velikosti (č.6)
– dámské hygienické potřeby
– drogerie – uklízecí prostředky, prášky na praní, hygienické potřeby, přípravky proti vším
– bačkory, pantofle do školy i na doma
– školní potřeby (obaly na sešity, lepidla v tyčince, pera Tornáda, ořezávátka, tempery, vodovky, pastelky, fixy…)